fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Čižnár odmieta, že má niečo spoločné so zastavením trestného stíhania Mečiara

Jaromír Čižnár. FOTO - TASR
Generálna prokuratúra tvrdí, že nijakým spôsobom nezasahovala do vyšetrovania prípadu udelenia amnestií v kauze únosu prezidentovho syna.

Generálna prokuratúra nezasahovala do rozhodnutia Krajskej prokuratúry zastaviť trestné stíhanie voči bývalému slovenskému premiérovi Vladimírovi Mečiarovi za udelenie amnestií v kauze únosu Michala Kováča mladšieho.

PRÁVE TERAZ: Vyšetrovateľ odmietol stíhanie Vladimíra Mečiara v kauze únosu Kováča ml.

„Aktuálne rozhodnutie vyšetrovateľa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave o zastavení trestného stíhania vo veci trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa, nebolo konzultované s Generálnou prokuratúrou SR, ako tu uviedli niektoré médiá,“ uvádza v stanovisku hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Predmetná vec nebola konzultovaná so žiadnym prokurátorom Generálnej prokuratúry SR.

Dozorovú právomoc podľa GP vykonáva prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava, ktorý je oprávnený samostatne toto rozhodnutie vyšetrovateľa preskúmať a rozhodnúť o ňom.

„Generálna prokuratúra Slovenskej republiky si vyžiadala správu o stave veci za účelom posúdenia zákonnosti postupu orgánov činných v trestnom konaní v danej veci,“ vysvetľuje Predajňová.

Inšpekcia Ministerstva vnútra rieši časť komunikácie z vyšetrovania Kuciakovej vraždy

Generálny prokurátor podľa nej nijakým spôsobom do vyšetrovania predmetnej veci nezasahoval ani neodobroval rozhodnutie vyšetrovateľa, či dozorového prokurátora.

„Ich rozhodovacia činnosť a postup vo vyšetrovaní bol autonómny bez akýchkoľvek zásahov generálneho prokurátora,“ dodáva Predajňová.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info