fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER PORADŇA SLOVENSKO

Zmenila sa vám od začiatku júla výška odvodov? Novú sumu musíte zaplatiť do 8. augusta

TASR

Živnostníci a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), ktorým sa od začiatku júla zmenila výška poistného na sociálne poistenie, musia novú sumu poistného za júl tohto roka zaplatiť do 8. augusta 2019.

Tí, ktorí majú trvalý príkaz na platenie poistného v banke, by si mali včas zmeniť výšku odvodov. O novej výške sociálnych odvodov Sociálna poisťovňa (SP) SZČO písomne informovala v minulom mesiaci.

Nová suma poistného sa nevzťahuje na SZČO, ktoré majú predĺženú lehotu na podanie daňového priznania. SZČO s odloženým daňovým priznaním za minulý rok dostanú zo SP listy s informáciami o odvodových povinnostiach až v októbri. Ak im vznikne povinnosť platiť poistné, zaplatia ho prvýkrát do 8. novembra 2019.

PELLEGRINI REAGUJE: Vyzýva policajtov a sudcov, aby svoju prácu konali čestne

Ak sa im výška poistného zmení, novú sumu poistného takisto zaplatia prvýkrát do 8. novembra 2019. Za júl, august a september totiž uhrádzajú tieto SZČO poistné v rovnakej sume, v akej ho platili za obdobie do 30. júna 2019.

Minimálny mesačný vymeriavací základ na platenie poistného na sociálne poistenie pre SZČO v tomto roku dosahuje 477 eur, z čoho poistné predstavuje 158,11 eura. Maximálny mesačný vymeriavací základ na platenie odvodov je na úrovni 6 678 eur a maximálne poistné z toho tvorí 2 213,75 eura.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info