fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Pekinské vylepšené stíhacie lietadlá Su-35 mali test nad Juhočínskym morom

Tass

Piloti letectva ľudovej oslobodzovacej armády testovali schopnosti svojich moderných bojových lietadiel Su-35 nad Juhočínskym morom.

Cvičenie zahŕňalo opakovaný útok troch lietadiel na cieľ na mori, kombinovanú taktiku manévru a nočné operácie, uviedol časopis bez odhalenia podrobností o cvičeniach.

Všetkých 24 čínskych Su-35 je pridelených k brigáde „Sword of the South“ v blízkosti provincie Zhanjiang v provincii Guangdong, kde južné velenie pokrýva operácie nad Juhočínskym morom.

Napätie v tejto oblasti sa zvýšilo, keď americké námorníctvo uskutočnilo to, čo Washington nazýva „cvičenie navigácie pri slobodnej plavbe“ v blízkosti ostrovov a útesov, ktoré Peking berie ako vlastné.

Brigáda vynaložila veľké úsilie na urýchlenie úprav a skrátenie doby výcviku.

Trump tvrdí, že zachytenie špehov CIA v Iráne je „úplný výmysel“

Brigáda s názvom „Sword of the South“ sa minulý rok zúčastnila na niekoľkých významných misiách vrátane hliadok nad bodmi vzostupu v južnej Číne a spoločných operácií okolo vzdušného priestoru Taiwanského mora s lietadlom Eastern Theater Command.

Čína bola prvým zahraničným zákazníkom ruských stíhacích lietadiel Su-35, v roku 2015 objednala 24 kusov Su-35 za cenu 2,5 miliardy dolárov. Prvá dodávka zo štyroch prišla do Číny v decembri 2016 a objednávka bola dokončená v apríli tohto roku, uviedli ruské zdroje.

USA nechce vojnu s Iránom a Spojené kráľovstvo by sa malo postarať o svoje vlastné lode, vyhlásil Pompeo

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info