fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Parlamentný výbor sa v prípade Egypťana Mohameda, ktorý musel opustiť Slovensko, zhoduje so SIS. Prezradiť dôvody vyhostenia nechcú

Národná rada Slovenskej republiky

Poslanci z výboru na kontrolu Slovenskej informačnej služby (SIS) sa v prípade vynúteného odchodu Egypťana Mohameda zhodli so SIS. Podobne ako tajná služba, ani poslanci však dôvody vyhostenia nepovedali.

Na svojom spravodajskom portáli noviny.sk o tom informuje televízia JOJ s tým, že im to potvrdil poslanec NR SR za SaS Radoslav Pavelka. Pripomínajú, že od vynúteného odchodu uplynuli takmer tri týždne. Dôvodom vyhostenia je, že Egypťan má ohrozovať bezpečnosť v štáte, ale ako konkrétne, nezverejnili. Spolu s ním krajinu opustila aj jeho slovenská manželka a dve deti.

Prípadom sa ešte pred letom zaoberali poslanci Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS. Tí však podľa televízie tiež nechcú prezradiť dôvody vyhostenia Egypťana Mohameda. „Bolo to na výzvu poslancov, nás členov výboru. Pán riaditeľ nám vysvetlil tú situáciu.

KRIMI: Návšteva sa skončila brutálnym útokom. Štefan zasiahol sekerou 38-ročného Rastislava

Veľmi tak promptne a podrobne. Myslím si, že na základe toho, čo nám povedal pán riaditeľ, že sme to aj my tak vyhodnotili, že sme sa stotožnili s jej názorom,“ uviedol pre TV JOJ Radoslav Pavelka. Postoj polície aj SIS, ktorá v tejto veci dala zamietavé stanovisko, je posledné týždne nemenný.

„Ak cudzinecká polícia rozhoduje v tomto konaní o predĺžení pobytu, musí sa obrátiť na SIS. Je to podľa zákona, a podľa stanoviska SIS ďalej pokračujeme. Nemám k tomu viac čo dodať,“ uviedla ministerka vnútra Denisa Saková.

S postupom slovenských orgánov nesúhlasí rodina, ani verejná ochrankyňa práv. Vec preveruje generálna prokuratúra, pripomína televízia. Mohamed takisto nerozumie, prečo musel odísť zo Slovenska.

Egypt: Súd potvrdil rozsudky smrti 13 militantom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info