fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

UKRAJINA: Zvrat v Donbase, dvaja vojaci prišli o život

UrduPoint.com

Dvaja príslušníci Operácie spoločných síl (OOS) v Donbase na východe Ukrajiny prišli v nedeľu o život pri výbuchu improvizovaného výbušného zariadenia, informovala agentúra UNIAN s odvolaním sa na veliteľstvo OOS.

Výbušné zariadenie nastražil nepriateľský sabotérsky oddiel v Luhanskej oblasti. Dvaja vojaci zomreli na mieste a ďalší dvaja utrpeli zranenia a boli prevezení do nemocnice. Velenie OOS vyjadrilo rodinám padlých vojakov úprimnú sústrasť.

Na Ukrajine sa v nedeľu konajú predčasné parlamentné voľby a vo východnej časti krajiny má platiť prímerie, pripomína UNIAN. Prvá dohoda o prímerí v Donbase od májového nástupu nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského začala platiť v sobotu o polnoci miestneho času (23.00 h SELČ). Ide o výsledok rokovaní trojstrannej kontaktnej skupiny pre urovnanie konfliktu na východe Ukrajiny.

Povstanie proruských separatistov vypuklo v dvoch východoukrajinských regiónoch – Doneckej a Luhanskej oblasti – pred piatimi rokmi, keď v Kyjeve zosadili proruského prezidenta Viktora Janukovyča. Konflikt si podľa odhadov OSN vyžiadal už približne 13.000 mŕtvych, pričom len ukrajinská vláda od začiatku tohto roka hlásila vyše 50 zabitých a 250 zranených vojakov.

Ukrajina: Nové prímerie v Donbase sa dodržiava

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info