fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

TRAGÉDIA: V Nemecku sa zrútilo malé lietadlo na hobbymarket, traja ľudia zomreli

BILD

Osobné dopravné lietadlo sa v sobotu zrútilo na budovu obchodného reťazca Bauhaus v Nemecku v obci Bruchsal v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Denník Bild informoval, že zahynuli najmenej traja ľudia, ktorí boli na palube. V obchode nebol nikto zranený.

Lietadlo, ktoré zrejme štartovalo z neďalekého letiska, zo zatiaľ nezistených príčin narazilo do steny hobbymarketu. Polícia po havárii celú predajňu evakuovala. Na palube lietadla boli podľa dostupných informácii traja muži vo veku 56, 57 a 72 rokov.

Neďaleko miesta nehody sa nachádza letisko Bruchsal, na ktorom chcelo lietadlo pristáť. Vedúci letovej prevádzky sa však odmietol ku havárii vyjadriť. Polícia musela oblasť okolo obchodného domu uzatvoriť kvôli unikajúcemu palivu z nádrže lietadla.

V Alpách sa zrútilo lietadlo, hlásia troch mŕtvych

Hovorca zasahujúceho hasičského zboru uviedol, že išlo o francúzsky stroj s nemeckou registráciou. Na miesto nehody podľa neho dorazili statici, ktorí zisťujú, ako závažné škody lietadlo spôsobilo.

Podľa polície mohla celá udalosť dopadnúť oveľa horšie, ak by stroj namiesto steny budovy zasiahol plné parkovisko, kde sa pohybovali desiatky ľudí. Vzhľadom k tomu, že sa pri nehode nezranil nikto okrem pasažierov lietadla, záchranná služba ponúkla všetkým evakuovaným aspoň služby psychológa.

Nešťastie sa stalo dva dni po katastrofe malého lietadla v tirolských Alpách blízko hranice s Nemeckom, ktorá si tiež vyžiadala troch mŕtvych. Stroj narazil do skál vo výške 2400 metrov nad morom.

NEŠŤASTIE: Počas leteckej prehliadky v Poľsku sa zrútilo lietadlo (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info