HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

ŠKANDÁL: Člen kráľovskej rodiny zapletený do pohlavného zneužívania? Spis má cez 2000 strán!

Miami Herald

Veľká Británia je v šoku! Jeden z vysoko postavených členov kráľovskej rodiny sa mal podieľať na pohlavnom zneužívaní neplnoletých dievčat. Podľa vyšetrovacieho spisu má ísť o samotného syna britskej kráľovnej Alžbety II.

Vyšetrovanie miliardára Jeffreyho Epsteina, ktorý je obvinený z plateného styku s maloletými dievčatami, odhalilo šokujúce detaily. Na zneužívanie sa mal podľa odtajnených dokumentov, podieľať aj sám britský princ Andrew, syn kráľovnej Alžbety II.

Podľa serveru The Sun pohlavný styk mal mať ešte len so sedemnásťročným dievčaťom, ktorá bola jednou z Epsteinových otrokýň. Na akty malo dochádzať už v roku 2001 na súkromnom ostrove v Karibiku, ale aj v Londýne či v New Yorku.

Muž podpálil štúdio animovaného filmu, v budove sa nachádzali desiatky ľudí (VIDEO)

Virginie Robertsová, ktorá má byť zneužitým dievčaťom, prišla s týmto šokujúcim obvinením prvýkrát v roku 2015. Princ Andrew podľa televízie CNN akékoľvek zneužitie poprel, no nové dokumenty ukazujú, že polícia sa v rámci vyšetrovania 66-ročného Epsteina zaoberá aj týmto prípadom.

Princovi nepomáha ani fakt, že sa s Epsteinom dlhé roky priatelí. Podľa serveru Sunday Times má vyšetrovací spis 2000 strán a odhaľuje, čoho všetkého sa mal Epstein na dievčatách dopúšťať. Okrem iného aj to, že sa predával či ponúkal iným ľuďom.

Proti obvineniam zo zneužívania sa ohradil aj sám Buckinghamský palác. Ten uviedol, že popiera, že by sa princ Andew akýmkoľvek spôsobom podieľal na zneužívanie dievčat.

NAKA stopla vyšetrovanie esemesiek Šufliarskeho a Kočnera. Podľa polície nie je dôvod na trestné stíhanie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info