fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Prokurátor Šufliarsky má odísť z GP a ukázať smsky s Kočner vyzýva OĽaNO

OĽaNO opätovne vyzýva prokurátora Petra Šufliarskeho na zverejnenie jeho sms komunikácie s Marianom K., ktorý je v súčasnosti obvinený aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Hnutie tak reagovalo na informáciu, že sa Národná kriminálna agentúra (NAKA) vyšetrovaním komunikácie nebude zaoberať.

„OĽaNO tiež prízvukuje, že Šufliarsky nemá čo hľadať na žiadnom poste na Generálnej prokuratúre SR,“ skonštatoval hovorca hnutia Matúš Bystriansky s tým, že rozhodnutie NAKA ich neprekvapilo. Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára vyzvali, aby Šufliarskeho zbavil funkcie na GP.

NAKA stopla vyšetrovanie esemesiek Šufliarskeho a Kočnera. Podľa polície nie je dôvod na trestné stíhanie

„Človek, ktorý si vymieňa stovky priateľských SMS správ s obvineným v prípade dvojnásobnej vraždy či z falšovania zmeniek za desiatky miliónov eur, by mal GP zďaleka obchádzať,“ priblížil Bystriansky.

Hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová TASR potvrdila informácie, na ktoré upozornili Aktuality.sk, že vyšetrovateľ NAKA nebude uvedenú komunikáciu prokurátora vyšetrovať.

Marian Kočner požiadal súd, aby sa proces uskutočnil v jeho neprítomnosti

Elektronická komunikácia medzi Šufliarskym a Marianom K. unikla z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára a jeho snúbenice. Časť z nej zverejnil aj líder OĽaNO Igor Matovič. Šufliarsky vtedy reagoval tým, že zverejní celú komunikáciu. Potrebné však bolo povolenie druhej strany, ktoré Marian K. nedal. Šufliarsky tak zhruba 400 sms správ nezverejnil.

Po medializácii komunikácie odišiel Šufliarsky z funkcie prvého námestníka generálneho prokurátora, na prokuratúre ale zostal. Potvrdil, že si s Marianom K. písali od januára do júla 2017. Svoje odpovede označil za prejav slušnosti a profesionality.

Česko zarába miliardy na vývoze maku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info