fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
tasr
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Peter Tóth vypovedal, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vynášal informácie Norbertovi Bödörovi.

Peter Tóth vypovedal, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik vynášal informácie Norbertovi Bödörovi. Stalo sa tak v kauze, kde vyšetrujú Mariána Kočnera a právnika Andreja Šabíka za vynášanie motákov z väzenia, píšu Aktuality.

Tóth povedal, že Bödör, ktorý je blízky Kočnerovi, mal dobré vzťahy aj s riaditeľom Finančnej polície Bernardom Slobodníkom. Policajný prezident Milan Lučanský mu dôveruje.

Práve Slobodníkova jednotka zatkla Kočnera pre kauzu zmeniek a podľa Lučanského má Slobodník výsledky aj v ďalších Kočnerových kauzách.

Obžalovaný a zároveň obvinený podnikateľ  Kočner najnovšie požiadal súd, aby sa prvé hlavné pojednávanie v takzvanej kauze televíznych zmeniek, ktoré je naplánované na pondelok 22. júla, uskutočnilo pred Špecializovaným trestným súdom v jeho neprítomnosti. TASR o tom v utorok informoval obhajca obžalovaného Marek Para.

Žiadosť prišla po tom, ako sa v utorok aj v pondelok (15. 7.) mala porada Paru s jeho klientom v Ústave na výkon väzby (ÚVV) v Leopoldove odohrať v nimi kritizovanej miestnosti č. 4. Tá je podľa názoru obhajcov a aj podnikateľa monitorovaná.

„Dňa 16. júla o 13.28 h obhajca obžalovaného Mgr. M.K. osobne doručil na ŠTS v Pezinku žiadosť obžalovaného o konanie v jeho neprítomnosti na všetkých šiestich pojednávacích dňoch (22., 23., 24., 29., 30., 31. júl 2019). Predseda senátu zobral túto žiadosť na vedomie a plánuje zrušiť predvádzanie obžalovaného z Ústavu na výkon väzby na hlavné pojednávanie.“ uviedla pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info