Český vodič kamióna jazdil po diaľnici s takmer 2,5 promile
17 | 07 | 2019 I TASR

Český vodič kamióna nezvládol v utorok (16. 7.) na diaľnici D1 v smere na Trnavu riadenie a s celou súpravou, plne naložený nákladom, skončil v priekope. Policajti na mieste zistili, že 60-ročný muž jazdil pod vplyvom alkoholu. Pri orientačnej dychovej skúške mu namerali 2,31 promile.


"Policajti vodiča obmedzili na osobnej slobode a umiestnili do cely policajného zaistenia, kde bude až dovtedy, kým nebude schopný výsluchu. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Zákon stanovuje u vodičov z povolania prísnejšie sadzby, čo je v tomto prípade trest odňatia slobody na dva až päť rokov," informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Uviedla, že polícia eviduje za posledné obdobie zvýšený počet nehôd s alkoholom. "Apelujeme na vodičov, aby sa správali zodpovedne a zbytočne neriskovali," dodala.

Prokuratúra odporúča súdiť Air France aj za zabitie v prípade havárie letu z Ria
Francúzska prokuratúra odporučila postaviť leteckú spoločnosť Air France pred súd za zabitie a nedbalosť v prípade havárie lietadla, ktoré sa v roku 2009 počas letu z brazílskeho Ria de Janeiro do Paríža zrútilo do Atlantického oceánu. Zahynulo... Čítať ďalej
17 | 07 | 2019 | TASR