HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

PENTA LÁKA NA GRANTY: Nemocnica Bory ponúka študentom 100 eur mesačne

Vznikajúca nemocnica v bratislavskej lokalite Bory ponúka 20 študentom ošetrovateľstva možnosť získať vzdelávací grant. Všetky budúce sestry budú mať zároveň garantované miesto v novej nemocnici, ktorú majú uviesť do prevádzky v roku 2022.

„Nová nemocnica Bory prinesie nové možnosti, ale aj nové požiadavky na sestry, a to i v oblasti ovládania technológií a nových ošetrovateľských postupov. Budúcim sestrám chceme ukázať, ako moderné ošetrovateľstvo už dnes dobre funguje v michalovskej nemocnici, kde napríklad lieky pre pacientov nepripravuje sestra, ale robotický automat,“ priblížila personálna riaditeľka nemocnice Jana Palenčárová.

NRSR: Počas Hodiny otázok sa Fico poriadne zapotil

Grant môžu získať študenti štvrtého ročníka odboru praktická sestra, prvého až tretieho ročníka odboru diplomovaná všeobecná sestra a bakalárskeho stupňa vysokoškolského štúdia ošetrovateľstva a zdravotníckych odborov. Mesačné štipendium je vo výške 100 eur a vybraným študentom sa bude vyplácať počas školského roka až do konca trvania štúdia. Súčasťou grantu sú aj workshopy a školenia. Záujemcovia o grant na štúdium sa môžu do 15. septembra prihlásiť prostredníctvom online registračného formulára.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info