HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Silné zemetrasenie v Indonézií na ostrove Bali

Nový Čas

Indonézsky turistický ostrov Bali dnes postihlo zemetrasenie o sile 6,1 stupňa. Ohnisko ležalo pod morom vo stokilometrovej hĺbke, asi 102 kilometrov juhozápadne od miestnej metropoly Denpasaru.

S odvolaním sa na európsku agentúru pre sledovanie zemetrasenia EMSC o tom informovala agentúra Reuters. Doteraz nie sú hlásené žiadne zranenia ani väčšie materiálne škody. Varovanie pred vlnou cunami úrady nevydali.

Chorvátsky hip-hopový festival musel byť evakuovaný kvôli masívnemu požiaru (VIDEO)

Americká geologická služba stanovila predbežnú silu zemetrasenia na 5,7 stupňa. Podľa austrálskeho servera News.com.au toto zemetrasenie spadalo do kategórie „veľmi silných“. Svedkovia v turistických rezortoch popísali „trasúce sa múry ich domov“. Miestni obyvatelia v najjužnejšej časti ostrova označili chvenie ako krátke, ale silné „. Z niektorých stavieb údajne popadali časti stavebného materiálu.

Indonéziu tvorí 17.000 ostrovov, ktoré ležia v oblasti hojnej seizmickej aktivity. Vlani zasiahlo zemetrasenie mesto Palu na Sulawesi silou 7,5 stupňa. Zomrelo pri ňom 2200 ľudí a zničených bolo cez 70.000 budov.

Belousovovú naštvala Pohoda: Je jednostranná politická akcia! Prečo do diskusii nepozvú aj oponentov?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info