Počet obetí pádu budovy v Bombaji stúpol na sedem
16 | 07 | 2019 I TASR

Na sedem mŕtvych stúpol v utorok počet obetí nešťastia v indickom meste Bombaj, kde sa zrútil štvorposchodový obytný dom. Ďalších približne 40 ľudí je uväznených pod troskami zničenej budovy. Informovala o tom agentúra DPA.


"Pri kolapse (budovy) zahynulo sedem ľudí vrátane dvoch žien a 15-ročného chlapca. Niektoré z obetí boli urýchlene prevezené do nemocnice, svojim zraneniam však podľahli," povedal šéf oblastnej polície Sandíp Bagdikar, ktorý dodal, že takmer 60 percent trosiek sa už podarilo odstrániť a záchranné práce budú pokračovať aj v noci.

Hovorca krízového manažmentu uviedol, že spod trosiek budovy sa doposiaľ podarilo zachrániť päť osôb vrátane dvoch detí, ktoré previezli do nemocnice.

POŽIAR: Na Žabom majeri v Rači horí, na mieste je viac ako 30 hasičov
Správu budeme aktualizovať. Čítať ďalej
16 | 07 | 2019 | TASR


Takmer 100 rokov starý dom sa nachádzal vo štvrti, v ktorej v dôsledku intenzívnych dažďov došlo prednedávnom k záplavám. Podľa miestnych obyvateľov v ňom žilo najmenej 15 rodín.

Už v júli došlo v Bombaji k zrúteniu múru, ktorý usmrtil 29 ľudí.

Počas monzúnového obdobia dochádza v meste Bombaj, v ktorom žije 20 miliónov ľudí, k častým zrúteniam budov, keďže ich chatrné konštrukcie sa pod vplyvom nepretržitých dažďov ľahko podlomia.