HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

TRAGÉDIA: Pri dopravnej nehode v Beckove zahynul motorkár z okresu Trenčín

TASR

Dopravná nehoda, ku ktorej došlo v nedeľu (14. 7.) na ceste II/507 v miestnej časti Beckova Červená hora v okrese Nové Mesto nad Váhom si vyžiadala život 32-ročného muža z okresu Trenčín. Okolnosti nehody motorkára polícia vyšetruje, informoval v pondelok TASR trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička. 

„Muž z okresu Trenčín jazdil na motocykli bez príslušného vodičského oprávnenia v smere od obce Krivosúd – Bodovka k obci Beckov, pričom pri prejazde ľavotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam vyšiel s motocyklom vpravo mimo cesty, kde narazil do zvodidiel,“ opísal Kudlička.

Pri dopravnej nehode utrpel vodič motocykla podľa neho zranenia, ktorým na mieste podľahol. „Dopravní policajti z Nového Mesta nad Váhom začali trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia,“ doplnil.

Polícia v tejto súvislosti pripomína motocyklistom, že oproti vodičom motorových vozidiel sú zraniteľnejší a pri páde z motorky im hrozia vážne zranenia alebo môžu prísť aj o svoj život. „Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť jazdu stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Motocyklisti by mali rešpektovať pravidlá cestnej premávky, predvídať situáciu na ceste, sústrediť sa na jazdu, nosiť ochranný odev a prilbu s rukavicami, prípadne tzv. korytnačku na ochranu chrbtice a čo najviac reflexných prvkov na motorke aj na odeve,“ dodal policajný hovorca.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info