HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

ČAS SA KRÁTI: Kiska zatiaľ odmieta koalíciu s PS+Spolu, radšej zbiera podpisy

tasr

Poslanec Národnej rady a predseda strany Spolu-OD Miroslav Beblavý v rozhovore pre Topky prezradil, v akom stave sú rokovania medzi stranami PS-Spolu a exprezidentom Andrejom Kiskom.

Topky sa v rozhovore pýtali Beblavého okrem iného aj na to, či je predseda Progresívneho Slovenska Michal Truban „fixným lídrom“ koalície. Otázku mu položili v súvislosti s Kiskom, ktorý má tiež premiérske ambície a teda tento „líderský“ spor by museli v prípade trojkoalíce nejako vyriešiť.

PRÁVE TERAZ: Beblavý je „svetový formát politika“, hovorí čerstvý líder kandidátky do parlamentu PS+Spolu Michal Truban

„Momentálne nie je spájanie sa so stranou pána Kisku aktuálne. Stretli sme sa minulý týždeň, priniesli sme základné programové body, ktoré sme mali zlaďovať, ale pochopili sme, že zo strany pána Kisku nie je v tomto čase záujem,“ odpovedal Beblavý.

Podľa jeho slov sa Kiska vyjadril tak, že „do septembrového snemu nechce o koalícii rokovať“. Aktuálne je pre neho dôležitejší zber podpisov, budovanie strany a príprava už ohlasovaného snemu, ktorý sa má konať v septembri.

PS a Spolu ho napriek tomu vnímajú ako „blízkeho partnera“. O strane Za ľudí, ktorú zakladá Andrej Kiska, sme vás už informovali (text pokračuje pod odkazom):

Pozrite si prierez novou Kiskovou stranou Za ľudí. Sú tam aj ľudia s pochybnou minulosťou

Vzápätí ale Beblavý zdvihol pomyselný varovný prst. Kiskovi cez médiá odkázal, že „na dohodu o koalícii a spoločnom programe bude s blížiacimi sa voľbami čoraz menej priestoru“.

Podľa neho to nie je to isté, ako v prípade „dohody o neútočení“, ktorú uzavreli s KDH. Ako už povedali na spoločnej tlačovej konferencii, do volieb idú samostatne a každý s vlastným programom. „Keď však chcete s niekým ísť do volebnej koalície a presvedčiť ľudí, aby ste boli víťazom volieb, tak musíte mať jeden program,“ uviedol pre Topky Beblavý.

BEBLAVÝ SI VERÍ: Odkázal, s ktorými lídrami iných strán neprehovorí ani slovo!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info