HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Baseballový zápas prvýkrát rozhodoval robot

KOKH

Prvýkrát v histórii bol pri profesionálnom baseballovom zápase použitý robotický rozhodca. Stalo sa tak vo štvrtok v noci na Atlantic League All-Star Game ako informovalo Associated Press.

Na prvý pohľad tento zápas vyzeral ako každý iný: ľudský arbiter Brian deBrauwere stál na obvyklom mieste a sledoval dianie na ihrisku. Pozornému divákovi však nemohlo uniknúť, že má v pravom uchu Apple AirPod a v zadnom vrecku iPhone.

Video: Zdrogovaný vodič vrazil obrovskou rýchlosťou do dovolenkárov v Chorvátsku

Tieto zariadenia komunikovali s inovatívnou technológiou Trackman, ktorá pomocou 3D Dopplerovho radaru monitoruje každý nadhod od okamihu, keď opustí nadhazovačovu ruku. Technológia bola doteraz využívaná ligovými teamami len pri tréningoch. Vďaka súčinnosti všetkých vyššie spomenutých zariadení mal deBrauwere oveľa lepší prehľad o tom, či nadhod smeroval či nesmeroval do strike zóny. V záujme objektivity je nutné dodať, že tento technologický debut sa nezaobišiel bez komplikácií: slúchadlo aj telefón niekoľkokrát stratili spojenie a deBrauwere sa tak dočasne musel spoliehať len sám na seba.

Predstavitelia Major League Baseball však i napriek tomu hovoria o úspechu. A podľa Washington Postu by v nadchádzajúcich týždňoch mal byť robotický rozhodca nasadení na všetkých ôsmich štadiónoch Atlantic League.

Bentley otvára svoj najväčší showroom na Ukrajine, jednej z najchudobnejších krajín v Európe

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info