HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pripravujú sa fake news na diskreditáciu Ruska? Ruské médiá tvrdia, že áno

Americké a britské spravodajské agentúry pripravujú dezinformácie z prostredia ruského prezidenta Vladimíra Putina a vedenia ruského ministerstva obrany, ktoré majú byť použité na ospravedlnenie nových sankcií voči Moskve, píše RIA.

„V súčasnej dobe prebieha aktívna fáza protiruskej kampane organizovaná západnými špeciálnymi službami, ktorá má zdiskreditovať osoby z najbližšieho okruhu ruského prezidenta a vedenie ministerstva obrany,“ uviedla agentúra RIA, ktorá sa odvoláva na vojensko-diplomatický zdroj. Podľa zdroja sa v informačnom priestore pripravujú „veľmi agresívne akcie“.

„V rámci nesporných provokatívnych akcií odborníci z amerických a britských spravodajských agentúr vyrábajú falošné informácie o ruskom vedení,“ uvádza sa v správe. Dá sa povedať, že kampaň kopíruje scenár škandálu Panama Papers.

ŠKANDÁL: Ukrajina odmietla zaregistrovať ruských občanov ako volebných pozorovateľov OBSE

„Rovnako ako v prípade panamskej dokumentácie, a to napriek absurdite obvinenia, Biely dom predvídateľne používa tieto informačné motívy na ospravedlnenie nových sankčných opatrení,“ píše RIA.

Ruské ministerstvo obrany už predtým uviedlo, že zahraničné štáty pripravujú informačné útoky proti veleniu ruských ozbrojených síl na všetkých úrovniach. Poznamenali, že „určité štáty“ prostredníctvom „určitých masmédií“ vykonávajú koordinovanú prácu s cieľom zdiskreditovať najmä ruských verejných činiteľov, politikov a podnikateľov.

Rusko už dodalo prvé S-400 Turecku. USA sa iba prizerajú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info