HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Starosta obce Koválvoce je aj vedúcim predajne potravín a šenkárom

tasr

V obci Koválovec v okrese Skalica je starostom druhé volebné obdobie Patrik Renováček, ktorý pracuje v obci na polovičný úväzok. Popri tom je na štvrtinový úväzok zamestnaný aj ako vedúci predajne potravín a ďalší úväzok má aj v pohostinstve.

„Pôvodne som mal na obci úväzok na tri hodiny denne. Keďže v súčasnosti pripravujeme individuálnu bytovú výstavbu a je s tým viac práce, poslanci obecného zastupiteľstva mi odsúhlasili polovičný úväzok,“ uviedol pre TASR starosta obce.

Keď nastúpil do funkcie, v najmenšej obci na Záhorí nebol obchod ani pohostinstvo. „S poslancami a obyvateľmi obce sme sa rozhodli v roku 2015 obnoviť predajňu potravín. Obec je spoluvlastníkom, keď má približne polovičný podiel, zvyšok majú vďaka svojim vkladom občania Koválovca,“ doplnil Renováček.

Predajňa je otvorená sedem dní v týždni a okrem predavačky je v nej zamestnaný aj starosta. „Keďže obec má takmer 50-percentný podiel, v predajni robím vedúceho a takisto aj predavača. Zatiaľ sme dokázali každý rok skončiť v plusových číslach,“ pochválil sa starosta.

Demografická kríza sa blíži. Slovensko môže prísť až o štvrtinu obyvateľstva!

V júni 2019 sa v Koválovci podarilo sprevádzkovať aj pohostinstvo, v ktorom má obec takisto podiel. „Máme v ňom 35-percentný podiel a vypomáham v ňom ako ‚šenkár‘,“ doplnil Renováček.

Napriek tomu, že obec vzhľadom na nízky počet obyvateľov nemá vysoké príjmy z podielových daní, dokáže sa rozvíjať. „Príjmy máme približne vo výške 70.000 eur. Z ministerstva financií sme získali viac ako 9000 eur na opravu miestnych komunikácií. V súčasnosti čakáme na schválenie finančných prostriedkov vo výške 20.000 eur na dokončenie multifunkčného ihriska.

Okrem toho sme získali v minulom roku financie na hasičskú zbrojnicu, ktorá je tesne pred dokončením a plánujeme sa pustiť aj do rekonštrukcie kultúrneho domu,“ doplnil starosta o aktuálnych aktivitách v obci.

Každoročný beh s býkmi v Španielsku si aj tento rok vyžiadal zranenia či boje o život

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info