HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Šesť českých detí a jeden dospelý sa stratili pri ostrovoch v Chorvátsku. Všetko ale nakoniec dobre dopadlo

TN.cz - TV Nova

Chorvátski záchranári pátrali v noci z nedele na pondelok po skupine jedného dospelého Čecha a šiestich detí, ktorí sa stratili v silnej búrke na lodi. Do akcie sa zapojilo niekoľko plavidiel, policajti pátrali aj na brehu, píšu české médiá.

Silná búrka spôsobila obrovské problémy prevažne menším lodiam v oblasti zadarských ostrovov. Rad lodí skončilo kvôli počasiu potopené a prevrátené, ďalšie uviazli.

Pri ostrove Molat v zálive Jaz uviazlo dokopy päť lodí, záchranári dostali do bezpečia celkovo 56 ľudí. Z veľkej väčšiny išlo o školákov zo Švajčiarska a Talianska.

VIDEO: Angela Merkelová dostala už tretí záchvat triašky za tri týždne. Čo sa to s ňou deje?

Najväčšiu drámu spôsobila správa o zmiznutí skupiny siedmich Čechov – jedného dospelého a šiestich detí, ktorí sa mali stratiť blízkosti ostrova Krk. Do nočnej pátracej akcie sa zapojilo niekoľko lodí. Tie boli však pri hľadaní neúspešné, rovnako ako policajti, ktorí prečesávali pevninu.

Dramatický príbeh mal našťastie dobrý koniec. Česká skupina sa totiž dokázala dostať do bezpečia sama. Záchranári sa to dozvedeli až ráno. O incidente informovalo chorvátske Ministerstvo mora, dopravy a infraštruktúry.

Komentár Eduarda Chmelára: Urobme demokraciu opäť veľkou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info