HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Jim Beam, ktorý v štáte Kentucky unikol po výbuchu skladu do rieky, usmrtil už tisíce rýb

tasr

Bourbon, ktorý pred týždňom počas požiaru skladu pálenice Jim Beam v americkom štáte Kentucky unikol do rieky, usmrtil tisíce rýb. Tvrdia to podľa agentúry UPI miestne úrady. Požiar zničil deväť miliónov litrov americkej whiskey. Väčšina síce zhorela, ale časť sa dostala do rieky Kentucky, píše ABC news.

O téme sme informovali minulý týždeň:

POŽIAR: V štáte Kentucky zhorel sklad firmy Jim Beam (FOTO)

Predstavitelia ochrany prírody v Kentucky tento týždeň napísali na Twitteri, že stále objavujú mŕtve a Umierajúce ryby, ktoré sú po celom toku od miesta požiaru. Počet mŕtvych rýb bude jasný až o niekoľko dní.

„Baktérie idú po zdroji výživy, čo je cukor v alkohole, pričom spotrebúvajú kyslík,“ uviedol Robert Francis z krízovej správy. Ochrancovia prírody sa medzitým snažia rieku okysličovať.

AKTUALIZOVANÉ: Kauza šekov v hodnote 1488 eur končí. Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora

Bourbon rieku kontaminoval v takom rozsahu, že sa voda v toku sfarbila a všade bol cítiť pach alkoholu. Alkoholová škvrna sa roztiahla na dĺžku až 30 kilometrov a po rieke sa presúvala rýchlosťou zhruba jedného kilometra za hodinu. Bourbon sa podľa odborníkov plne rozptýli až v rieke Ohio, do ktorej sa Kentucky vlieva.

Plamene, ktoré vyvolal zrejme úder blesku, zachvátili skladisko v meste Versailles pred týždňom v utorok. V skladisku bolo 45.000 sudov, z ktorých každý mal objem 200 litrov bourbonu. Tento incident tak zničil deväť miliónov litrov tejto populárnej liehoviny.

Chorvátskom sa prehnali silné búrky, spôsobili veľké škody a mnoho zranení (VIDEO)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info