HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Obscénne imatrikulácie dostali stopku. Zasahovať musel aj župan Trnka

zdroj foto: pluska

Vyšetrovania Štátnej školskej inšpekcie, ktoré doručili Úradu Košického samosprávneho kraja minulý týždeň, pozastavil kraj budúce imatrikulácie na Školskom internáte, ktorý sa nachádza na ulici Považská 7 v Košiciach, informuje Denník SME.

Župan Rastislav Trnka dočasne poveril vedením internátu zamestnankyňu zariadenia Ivanu Belejovú.

„V žiadnom prípade sa nestotožňujeme s aktivitami na pôde školy, ktoré by mali sexuálny podtón. Našou povinnosťou je konať aj pri najmenšom podozrení o nevhodnom správaní sa na pôde našich škôl či školských zariadení. V priebehu júna prebehla na školskom internáte školská inšpekcia. Po oboznámení sa s jej výsledkami sme vedením školy poverili inú zamestnankyňu internátu, ktorá ho bude viesť do skončenia ďalšieho výberového konania. Zároveň je poverená preveriť celú situáciu a pripraviť opatrenia, aby k takýmto pochybnostiam v budúcnosti nedochádzalo,“ povedal Trnka.

Predchádzajúcej riaditeľke Dane Roškovej sa funkčné obdobie skončilo k 30. júnu 2019.

Na základe informácii o pochybných aktivitách na pôde školy a záveru školskej inšpekcie sa Trnka rozhodol využiť svoju zákonnú možnosť a do funkcie ju nevymenoval.

Bývalej riaditeľke internátu na Považskej, ako aj zamestnancom, ktorí sa podieľali na imatrikulácii, bude tiež odňatý osobný príplatok.

Škola je povinná zariadiť a je okrem toho povinná prijať konkrétne opatrenia smerom k výchove a vzdelávaniu žiakov, ktoré budú súčasťou školského poriadku.

O ďalších opatreniach má župa informovať.

„Budeme radi, ak na nevhodné aktivity upozornia rodičia alebo žiaci aj priamo nás, aby sme sa o takýchto podozreniach nedozvedali z médií. Na vzniknuté situácie budeme vedieť rýchlejšie reagovať a som presvedčený, že naše interné postupy sú voči deťom citlivejšie, než medializácia. Našou prioritou je kvalitné školstvo, čo sa týka všetkých našich škôl aj internátov,“ dodal župan košického kraja.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info