fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
Ilustračný obrázok
EKONOMIKA SLOVENSKO

Letisko Prievidza sa od júla stalo colnou hranicou EÚ

Prievidzské letisko má od júla štatút colného letiska. Po novom na ňom môžu pristávať lietadlá z tretích krajín, teda mimo Európskej únie, rovnako sú možné i odlety do tretích krajín. Letisko sa týmto stalo colnou hranicou EÚ. Využívať sa bude na obchodné cesty podnikateľskej verejnosti. Informovala o tom v stredu TASR hovorkyňa Colného úradu Trenčín Renáta Peťovská.

Colný dohľad na tomto letisku zabezpečuje Pobočka colného úradu Prievidza. Colníci budú pred každým odletom do krajín mimo EÚ a pri každom prílete z krajín mimo EÚ vykonávať colnú kontrolu tovaru, batožiny a cestujúcich osôb.

„Zameraná bude najmä na dovoz tovaru podliehajúceho oslobodeniu od cla a dane z pridanej hodnoty, tovaru podozrivého z porušovania práv duševného vlastníctva, tiež podliehajúceho Dohovoru CITES o ochrane ohrozených voľne žijúcich druhov živočíchov a voľne rastúcich rastlín, ako i tovaru, ktorý podlieha spotrebným daniam. Prísnym opatreniam podliehajú aj výrobky živočíšneho pôvodu,“ priblížila Peťovská.

Colníci podľa nej skontrolujú tiež prepravu peňažných prostriedkov, zbraní a streliva, ako i prepravu predmetov kultúrnej hodnoty. „Podrobné informácie, limity na oslobodenie či informácie o zákazoch a obmedzeniach nájde verejnosť na portáli finančnej správy i na informačnej výveske na Letisku Prievidza,“ dodala.

Na Slovensku majú štatút colného letiska tiež letiská v Bratislave, Košiciach, Poprade – Tatrách, Žiline, Piešťanoch a na Sliači. Od 1. júla sú to aj letiská v Jasnej, Prievidzi a Nitre.

ŽIVNOSTNÍCI POZOR! Sociálna poisťovňa bude v týchto dňoch posielať informácie o novom poistnom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info