HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Elton John vs Vladimir Putin: Vieme, čo vytočilo známeho speváka!

CNN.com

Britský spevák Elton John sa poriadne naštval. Rozčúlili ho výroky ruského prezidenta Vladimira Putina o tom, že niektoré hodnoty liberálnej demokracie sú už prekonané a že väčšina ľudí v západných štátoch ju odmietla. Pustil sa preto do Putina, ktorý si to nenechal len tak, informuje CNN.

Verejná mienka je v Rusku voči homosexuálom silno nepriateľská, ako dokazujú prieskumy. Putin svojimi slovami pre denník Financial Times tak akurát prilial olej do ohňa.

NEHODA: Chodec po zrážke s nákladným autom podľahol zraneniam

Elton John sa vzápätí ohradil a odkázal Putinovi, že je pokrytec, keď tvrdí, že chce, aby príslušníci komunity LGBT boli šťastní. Medzitým sa však objavili správy, že v Rusku scenzurovali všetky scény s bozkávaním a sexom medzi mužmi vo filme Rocketman, ktorý je práve o živote Eltona Johna.

Toto ruský prezident nenechal len tak. „Prechovávam k nemu veľký rešpekt, je to geniálny muzikant, všetci máme jeho hudbu radi. Ale myslím si, že nemá pravdu,“ odkázal obratom Putin a dodal, že ruské úrady majú voči komunite LGBT uvoľnený prístup.

Následne ale doplnil, že jedine dospelí ľudia sa môžu rozhodovať o rodovej identite, a že jeho tvrdenia o liberálnych hodnotách sa vzťahuje k situáciám, kedy je narušovaný tradičný štýl života.

Rokovania o minimálnej mzde pokračujú, sociálni partneri sa stretnú tento týždeň

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info