HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Anglický bulvár špekuluje, či za diplomatickým škandálom nie je Rusko

Ilustračný obrázok

Rusko nevidí dôvod, aby akokoľvek komentovalo diplomatický škandál, ktorý spôsobila séria uniknutých diplomaticých depeší veľvyslanca Spojeného kráľovstva v USA. Ten v nich nazval Donalda Trumpa „nešikovným“ a jeho prezidentovanie hodnotil ako „nefunkčné“.

Škandál je očividne „medzi Washingtonom a Londýnom,“ povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. „Nech si to riešia oba štáty medzi sebou. To nie je príbeh, ktorý by sa nás dotýkal“ dodal.

Únik depeší vzbudil vo Washingtone hnev Donalda Trumpa, ktorý priam zúrivo vyhlásil, že „s ním sa už nebudeme zaoberať.” Odchádzajúca britská premiérka Theresa Mayová však všetkých uistila, že ona má „obrovskú dôveru“ k veľvyslancovi Darrochovi. 

Trump sa po diplomatickom škandále už nemieni zaoberať britským veľvyslancom

Niektoré bulvárne plátky v Spojenom kráľovstve však rýchlo začali špekulovať o pozadí škandálu a neváhali ukázať na Rusko po tom, čo Jeremy Hunt potvrdil, že Londýn skúma aj možnosť zásahu „cudzieho štátu“.

Londýn následne uviedol, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že za únikmi diplomatických depeší zo svojho veľvyslanectva vo Washingtone by mohol byť iný štát, čo však britské média nezastavilo v bulvárnych špekuláciách obviňujúcich Rusko z tejto záležitosti.

anglický bulvár
Všetky najčítanejšie anglické bulvárne plátky prišli s tou istou špekuláciou

Dôverné e-maily od veľvyslanca Spojeného kráľovstva Kim Darroch boli v nedeľu prepustené do denníka Mail. Káble popisovali Donalda Trumpa a jeho administráciu ako  „nefunkčné, nemotorné a nešikovné“  medzi inými vlastnosťami.

Britskému veľvyslancovi v USA unikli diplomatické depeše v ktorých “ohovára” Trumpa a varuje pred hrozbou vojny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info