HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Pri druhom behu s býkmi v Španielsku utrpeli zranenia štyria ľudia

tasr

Štyri osoby utrpeli zranenia pri pondelňajšom druhom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Jednu osobu nabral býk na rohy, informovala agentúra AP.

Hovorca oblastnej nemocnice v Pamplone Tomás Belzunegui uviedol, že tri osoby utrpeli rozsiahle pomliaždeniny. Podľa hovorcu Červeného kríža Josého Aldabu jedného bežca nabral býk na rohy, pričom muž utrpel zranenie v oblasti chrbta. Informácie o závažnosti jeho zranenia hovorca neposkytol.

Šesť býkov z ranča Cebada Gago prekonalo v pondelok 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 23 sekúnd. Za priemerný sa považuje čas okolo troch minút.

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

MZVaEZ varuje, do ktorých krajín nie je bezpečné cestovať

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.

Každý rok sa počas behu s býkmi zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Venezuela: Opozícia oznámila obnovenie rozhovorov s vládou

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info