HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

POLÍCIA: Na slovensko-ukrajinskej hranici zadržali viacero nelegálnych migrantov

tasr

Polícia zasahovala počas uplynulých dní viackrát proti nelegálnym migrantom na schengenskej hranici. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

K prvému prípadu došlo v stredu večer v katastri obce Zboj, kde príslušníci hraničnej a cudzineckej polície zadržali 11 nelegálnych migrantov pochádzajúcich z Afganistanu a Vietnamu. Ako uviedla Baloghová, vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície už z prevádzačstva obvinil 23-ročného Ukrajinca. Obvinený je stíhaný väzobne a po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov.

Von der Leyenová sa v priebehu tohto týždňa pokúsi získať dôveru frakcií EP

Policajti mobilnej zásahovej jednotky Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance zasahovali proti nelegálnym migrantom opäť vo štvrtok 4. júla. V hustom lesnom poraste, približne 12 kilometrov od ukrajinsko-slovenskej hranice v katastri Vyšnej Rybnice zadržali 14 nelegálnych migrantov spolu s prevádzačom. Pochádzajú zo Somálska a Srí Lanky a pri zadržaní nemali pri sebe žiadne doklady. Prevádzač, 23-ročný Ukrajinec, bol obvinený z prevádzačstva, cudzinci budú vyhostení.

Posledný prípad nelegálneho prekročenia štátnej hranice zaznamenali policajti v sobotu večer 6. júla. Hliadka Oddelenia hraničnej kontroly Ulič zadržala dvoch mužov. Jeden z nich pochádza z Tadžikistanu, druhý zo Sudánu. Polícia obom vydala rozhodnutie o administratívnom vyhostení a v nedeľu 7. júla odišli na Ukrajinu.

Rokovania o minimálnej mzde pokračujú, sociálni partneri sa stretnú tento týždeň

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info