HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Chorvátskom sa prehnali silné búrky, spôsobili veľké škody a mnoho zranení (VIDEO)

TN.cz - TV Nova

Chorvátsko zasiahli v nedeľu silné búrky, po ktorých zostali obrovské materiálne škody. Ničivé počasie sa podpísalo najmä na juhu krajiny. Búrky sprevádzal silný vietor, krúpy a silný dážď, ktorý na niektorých miestach spôsobil dokonca záplavy a úplne ochromil dopravu.

Na území Chorvátska kvôli búrke padali stromy, ktoré často poškodili automobily, karavany, a dokonca aj budovy. Nebezpečenstvo predstavovali tiež krúpy veľké ako tenisové loptičky. Výnimkou neboli ani výpadky elektriny, bez prúdu bola aj napríklad obec Desinić.

V priamom nebezpečenstve sa tak ocitli napríklad ľudia ubytovaní v miestnom kempe, kde na nich padali stromy a konáre. V meste Vukovar boli zranené dve ženy následkom krupobitia a v obci blízko Drenovca spadol zo strechy muž. Miera jeho zranení nie je zatiaľ známa.

Nové SDK sa zatiaľ nečrtá, v opozícii je stále veľa nevyriešených sporov. Padajú aj prvé „kto s kým“

Zaplavené ulice v mestách spôsobili výrazné problémy s dopravou. V poľnohospodárskych oblastiach záplava napáchala škody na úrode, ktoré môžu pre farmárov znamenať ohrozenie ich životnej situácie.

Prognóza meteorologického úradu zlepšenie počasia nesľubuje, úrady vydali najvyššie možné varovanie. Informuje o tom chorvátsky spravodajský portál 24sata.hr.

Nové SDK sa zatiaľ nečrtá, v opozícii je stále veľa nevyriešených sporov. Padajú aj prvé „kto s kým“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info