HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

TIP NA LETO: Návštevníkov Vysokých Tatier čakajú počas leta nové aj tradičné podujatia

tasr

Viacero noviniek čaká počas leta návštevníkov Vysokých Tatier. Ako TASR informovala Jana Pisarčíková z Tatry mountain resorts, zaujmú najmä rodiny s deťmi. Novú podobu budú mať napríklad Medvedie dni. Gastronómiu a tradície prepojí Pastiersky večer.

„Tento rok návštevníkov čakajú úplne nové Medvedie dni (31. 7. – 3. 8.) s novými atrakciami, súťažami, hrami či množstvom vzdelávacích aktivít pre deti aj dospelých,“ uviedol marketingový manažér pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský s tým, že novinkou tohto roka bude nový areál doplnený aj o rôzne animácie.

„Nebude chýbať ani pódiový program, ktorý bude tento rok na dvoch miestach. Novinkou bude aj množstvo vzdelávacích aktivít a tvorivých dielní,“ povedal. Návštevníci si tak budú môcť vyskúšať napríklad výrobu hračiek alebo iných predmetov z dreva, plastu, vosku či kovu.

Gurmáni budú môcť zažiť nočnú atmosféru hôr počas Večere pod hviezdami na Skalnatom plese. Pre tých, ktorí uprednostňujú tradičnú gastronómiu, sú pripravené Pastierske večery na Hrebienku. „Bude sa podávať jedinečné pastierske menu vo forme bufetu.

ŠOK: Karel Gott si pokazil vzťah s ďalším členom rodiny. Môže za to jeho žena Ivana?

Večer bude spojený aj s pastierskym programom vo forme workshopov či ukážok života pastiera,“ spresnil Brodanský.

Pre záujemcov bude k dispozícii takzvaná Tatranská divočina. „Tento rok projekt pozostáva z nových dobrodružstiev, hier a nových etáp, ktorých bude sedem. Každý piatok, sobotu a nedeľu tak čakajú rodiny s deťmi na Skalnatom plese dobrodružné víkendy v podobe tvorivých dielni či kamzičej olympiády,“ povedal s tým, že okrem iného sú na medzistanici Štart k dispozícii bezmotorové trojkolky – horské káry, ktorými sa možno zviesť do Tatranskej Lomnice po trati dlhej tri kilometre.

Ako Pisarčíková dodala, návštevníci Vysokých Tatier sa počas leta budú môcť zúčastniť aj na podujatiach, akými sú napríklad Benátska noc na Štrbskom Plese (27. 7.) alebo Svište na plese (25. 8.).

FOTO V ČLÁNKU: Lauru a jej priateľa zbili na dovolenke pred rokom takmer na smrť. Na svedomí to má majteľ a upratovačka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info