HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

ŠPORT: Iba 15-ročná tenistka sa dostala do osemfinále slávneho Wimbledonu!

TASR

Valcovanie mladej tínedžerky aj naďalej pokračuje. Pätnásťročná americká tenistka Cori Gauffová postúpila vo Wimbledone už do osemfinále. Slovinke Polone Hercogovej odvrátila dva mečbaly a v úchvatnom zápase vyhrala 3: 6, 7: 6, 7: 5.

Osemfinále Wimbledonu si zahrá aj pätnásťročná senzácia turnaja Cori Gauffová, ktorá v prvom kole vyradila päťnásobnú víťazku Wimbledonu Venus Williamsovou. V stretnutí proti Polone Hercogovej zo Slovinska odvrátila mladučká Američanka na centrálnom dvorci dva mečbaly a vyhrala 3: 6, 7: 6, 7: 5.

Zápas mal obrovské grády. Obe tenistky tohto výnimočného stretnutia vyťahovali tie najlepšie údery, pričom bojovali do konca síl, Gauffová predviedla na svoj vek mimoriadny výkon. Svojim tenisom si získala podporu vypredaného centrálneho kurtu, ktorý mladú Američanku hnal za konečným postupom medzi najlepších šestnásť tenistiek.

TIP NA LETO: Nová Cvernovka pripravila cez prázdniny pestrý oddychový program

Do štvrtého kola Wimbledonu sa 313. hráčka svetového rebríčka prebojovala ako najmladšia tenistka od roku 1991.

„V tenise vždy môžete vyhrať, nech je akékoľvek skóre. Diváci boli úžasní, stále ma povzbudzovali, aj pri mečbale,“ povedala Gauffová, ktorá v pondelok nastúpi proti rumunskej favoritke Simone Halepovej.

USA chcú v Európe nahradiť „zlý vplyv“ Kremľa „dobrým vplyvom“ Washingtonu. Nalejú teda viac peňazí do „nezávislosti“ médií

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info