HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Režisér Jakubisko v Karlových Varoch ukázal zábery očakávanej Perinbaby 2

tasr

Návštevníci Medzinárodného filmového festivalu v Karlových Varoch mali možnosť vidieť pracovné zábery zo strižne pripravovanej rozprávky Perinbaba 2, v ktorej si hlavnú úlohu zahral slovenský herec Lukáš Frlajs.

Slovenského režiséra Juraja Jakubiska sprevádzala manželka a producentka filmu Deana Horváthová Jakubisková.

Jedenásťminútové hrubé zábery prezradili, že sa v Perinbabe 2 objaví príbeh priateľstva hlavného hrdinu a psa Fľaka. Hoci je výrazný aj motív lásky, rozprávka sa svadbou nekončí.

Po projekcii tvorcovia prezradili, že bolo náročné nájsť filmových profesionálov pochádzajúcich z Česka a Slovenska, pretože niektoré umelecké povolania zanikli.

Až 38 % ľudí by sa vzdalo sociálnych sietí za doživotné súkromie

Pokračovanie rozprávky z roku 1985 by do kín malo dôjsť 20. februára 2020 a vďaka špeciálnym efektom sa v nej objaví pôvodná postava Perinbaby, ktorú si v prvej časti zahrala zosnulá talianska herečka Giulietta Masina.

Režisér Jakubisko otvorene priznal, že sú mu blízke nové technológie a využitie 3D obrazu. Podľa svojich slov chcel návštevníkom festivalu ukázať, že stále aktíve tvorí.

Producentka sa poďakovala za podporu produkčným spoločnostiam, ktoré sa na slovenskej rozprávke podieľali a s úsmevom dodala, že výrobu tretej časti Perinbaby odmieta.

Medzinárodný filmový festival v Karlových Varoch sa končí v sobotu.

Nemecká kapitánka vykonala hrdinský čin, buráca svet. Je novou adeptkou na Nobelovu cenu za mier?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info