HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

LETNÝ TIP: Letné kino na známej bratislavskej pláži otvorí Bohemian Rhapsody

20th century fox

Oscarom ocenené hudobné filmy otvoria i ukončia v poradí 9. sezónu Letného kina Bažant Kinematograf na Magio pláži v Bratislave.

V nedeľu päťtýždňovú filmovú seansu pod hviezdnou oblohou odštartuje titul Bohemian Rhapsody, 12. augusta bude zasa finále patriť filmu Zrodila sa hviezda s Oscarom za najlepšiu pôvodnú pieseň k filmu, a to Shallow od Lady Gaga. O premietaniach, ktoré sa budú konať od soboty do stredy so začiatkom o 21.00 h, respektíve po zotmení, informovali organizátori festivalu.

„Do programu sme zaradili okrem úspešných filmových titulov z posledného obdobia aj špeciálne uvedenia i stretnutia s filmovými tvorcami,“ uviedla koordinátorka projektu Ľubica Orechovská.

Pripomenula, že zo slovenských a českých filmov posledného obdobia sa v programe aj s hosťami predstavia tituly Ostrým nožom, dokument King Skate či Loli paradička a Hodinárov učeň, posledné dva v slávnostnej predpremiére pred vstupom do slovenských kín.

RADÍME: Let na dovolenku skomplikuje neplatný pas či chýbajúce potvrdenie lekára

„Filmové utorky budú patriť špeciálnej sérii filmov tentoraz venovanej 30. výročiu Nežnej revolúcie s podtitulom ’30 rokov bez železnej opony‘. V programe sú napríklad filmy Občiansky preukaz, Toman, ale aj kultová sci-fi komédia Srdečný pozdrav ze zeměkoule,“ dodala Orechovská

Zo zahraničnej kinematografie to budú distribučné aj festivalové tituly, medzi nimi napríklad najnovší film Paola Sorrentina Oni a Silvio či snímka Trénerova dcéra v špeciálnom uvedení na Slovensku v spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave.

Bažant kinematograf zavíta v tomto roku do 30 slovenských miest, podrobný rozpis premietaní i informácie o filmoch možno nájsť na stránke projektu.

ŠPORT: Iba 15-ročná tenistka sa dostala do osemfinále slávneho Wimbledonu!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info