HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

POŽIAR: V Hranovnici horeli hospodárske budovy, oheň sa šíril aj na rodinné domy

Ilustračný obrázok, TASR

Hasiči vo štvrtok večer zasahovali pri požiari šiestich hospodárskych budov v obci Hranovnica v okrese Poprad, ich majiteľ utrpel zranenia. Ako pre TASR povedal operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Prešove, oheň sa začal šíriť aj na strechy rodinných domov. Zásah ukončili okolo polnoci.

„Oznámenie sme prijali ako požiar šopy na rodinnom dome, v čase nášho príchodu bol plne rozvinutý. Prechádzal z jednej hospodárskej budovy na druhú a šíril sa aj na drevené strešné konštrukcie dvoch rodinných domov.

Bolo to v husto zastavanej radovej zástave,“ povedal s tým, že majiteľ uvedených budov pri požiari utrpel zranenia v tvárovej časti a bola mu privolaná zdravotná pomoc.

Pri likvidácii požiaru zasahovalo desať príslušníkov HaZZ so štyrmi cisternami, ale aj štyri dobrovoľné hasičské zbory. Ich členovia zostali na mieste hliadkovať.

V piatok dopoludnia má ísť na opätovnú obhliadku priestorov a záverečný súhrn škôd zisťovateľ príčin vzniku požiarov aj policajný vyšetrovateľ. Prvotný odhad škôd – sumár na všetkých stavbách, sa podľa hasičov pohybuje vo výške okolo 150.000 eur.

Pri havárii vrtuľníka na Bahamách zomrelo sedem Američanov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info