HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

NEHODY: Vlak sa zrazil s autom, v Tatrách zas spadol turista z 30-metrovej výšky

tasr

V katastri obce Horný Pial v okrese Levice došlo k vážnej dopravnej nehode. Na železničnom priecestí sa rýchlik zrazil s osobným autom.

Ako informovala Katarína Križanová z Hasičského a záchranného zboru, pri nehode utrpeli dve osoby z vozidla zranenia nezlučiteľné so životom. „Na miesto udalosti smeruje evakuačný autobus HaZZ. Železničná trať je v smere z Levíc do Bratislavy momentálne uzavretá,“ doplnila Križanová.

KRIMI: Kolumbijčan lúpil v dvoch rodinných domoch v Košiciach

Turista vo Vysokých Tatrách spadol z výšky približne 30 metrov, na pomoc mu prišli leteckí záchranári.

Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke, pád muža z turisticky značeného chodníka vedúceho z Poľského hrebeňa na Východnú Vysokú bol nahlásený na tiesňovú linku v piatok popoludní.

„Muž slovenskej národnosti pri páde strmým skalným terénom smerom do Velickej doliny utrpel mnohopočetné odreniny a sečné poranenia

O súčinnosť bola požiadaná Vrtuľníková záchranná a zdravotná služba z Popradu, ktorej posádka z heliportu v Starom Smokovci vyzdvihla na palubu vrtuľníka záchranára HZS a spoločne smerovali do Velickej doliny,“ spresňujú horskí záchranári s tým, že lekárka VZZS bola vysadená na Guľatom kopci a vrtuľník smeroval na miesto nehody, kde vysadil horského záchranára.

Ten turistu po vyšetrení pripravil na transport a následne boli obaja pomocou palubného žeriava evakuovaní z terénu. „Pri následnom medzipristátí na Guľatom kopci bol pacient so záchranárom HZS a lekárkou VZZS naložený na palubu vrtuľníka a transportovaný na heliport v Starom Smokovci,“ uvádza HZS s tým, že po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti turistu letecky prepravili do nemocnice v Poprade.

ŠKANDÁL: Na oslave bývalej prvej dámy Filipín sa otrávilo cez 260 ľudí, ona ostala v poriadku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info