HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA SLOVENSKO

KRÍZA? V Bratislave je najmenej voľných nových bytov od pokrízového obdobia

Ilustračný obrázok, remax-slovakia.sk

V Bratislave je v súčasnosti najmenej voľných nových bytov od pokrízového obdobia. Rast cien novostavieb pokračoval aj v druhom kvartáli 2019. Médiá o tom vo štvrtok informovala realitná spoločnosť Lexxus.

Podľa prvých údajov vyplývajúcich z jej analýzy dosiahla priemerná cena voľných nových bytov na trhu hodnotu 2361 eur za štvorcový meter (m2) bez DPH. Ide tak o ďalšie nové pokrízové maximum.

„Priemerná cena voľných bytov vzrástla vo všetkých okresoch Bratislavy okrem druhého okresu, kde sme zaznamenali mierny pokles priemernej ceny o 0,2 %. Najvýraznejšie stúpla cena v okrese Bratislava IV, medzikvartálne až o 5 %,“ konštatuje.

Strašil Bruselom, teraz tam má teplé miestečko a slušný príjem. Milan Uhrík platil Facebooku tísíce eur za reklamy

Naposledy sa cena predaných bytov znížila pred dvoma rokmi.

„Očakávame, že cena predaných bytov bude v najbližšom období, naopak, mierne rásť. Takmer u štvrtiny projektov sme zaznamenali výrazné úpravy cenníkových cien smerom nahor a, navyše, očakávame spustenie predaja projektov v luxusnom segmente,“ doplnil rizikový manažér a odhadca cien nehnuteľností spoločnosti Peter Ondrovič.

Na bratislavskom rezidenčnom trhu je aktuálne v ponuke 2069 voľných bytov. Oproti predchádzajúcemu kvartálu ide o pokles počtu voľných nových bytov o 7,9 % a v medziročnom porovnaní ide pokles až o 41,8 %, uzatvára realitná spoločnosť Lexxus.

Prvé predvolebné presuny. Od Kollára odišiel podpredseda strany k Národnej Koalícii

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info