HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Smrteľný požiar na ruskej ponorke sa začal v priestore pre batérie

pamätníku v Murmansku venovanom všetkým členom ruského námorníctva, ktorí zomreli v čase mieru
Vence pre námorníkov zosnulých 1. júna pri pamätníku v Murmansku venovanom všetkým členom ruského námorníctva, ktorí zomreli v čase mieru. © Sputnik / Sergey Eshchenko

Minister obrany Sergej Šojgu informoval o nových detailoch v súvislosti s požiarom na ruskej ponorke, ktorý si vyžiadal 14 životov. Potvrdil, že ponorka bola poháňaná jadrovým reaktorom a že požiar vznikol v batériovom priestore.

„Jadrový reaktor na ponorkách je úplne izolovaný,“ povedal Sergej Šojgu prezidentovi Vladimírovi Putinovi.

Posádka lode tiež „vykonala všetky potrebné opatrenia na ochranu reaktora a ten je plne funkčný. Preto dúfame, že oprava ponorky prebehne rýchlo.“ 

Hlavnou príčinou tragédie bol požiar, ktorý vypukol v batériovom priestore ponorky a ktorému „sa podarilo trochu rozšíriť.“ Porucha batérií bola už skôr označená ruskými vojenskými expertmi za pravdepodobnú príčinu smrteľného požiaru.

Prezident a minister tiež diskutovali o odškodnení rodín 14 dôstojníkov, ktorí zomreli pri požiari. „Spolupracujeme s každou rodinou individuálne“ povedal Šojgu a dodal, že rodinám „bude poskytnutá všetka potrebná pomoc. Neukladá nám to len zákon. Je to našou povinnosťou voči našim mŕtvym námorníkom.”

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info