HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Na Slovensku sa šíri podvodný e-mail, môže poškodiť váš systém

Ilustračný obrázok

Západoslovenská energetika upozorňuje, aby ľudia neotvárali podvodný email.

Spoločnosť Západoslovenská energetika (ZSE) upozorňuje na pravdepodobnosť hekerského útoku a odporúča neotvárať email v mene ZSE (z adresy [email protected]). Informovala o tom hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová.

Na spoločnosť sa podľa nej obrátilo zatiaľ 5 osôb, pričom niektoré nie sú ani zákazníkmi ZSE, s otázkami o emaili, ktorý im bol doručený. Email, ktorého predmetom je údajná upomienka, obsahuje podľa hovorkyne tiež prílohu s príponou „.exe“, ktorá môže po otvorení poškodiť počítačový systém prijímateľa.

Spoločnosť ZSE podľa Dobošovej vyhlasuje, že neprevádzkuje emailové konto [email protected] a nie je odosielateľom predmetnej správy. „Spotrebiteľov a obchodných partnerov upozorňujeme, aby prílohu neotvárali, keďže nemôžeme vylúčiť ani to, že cieľom odosielateľa môže byť hekerský útok škodlivým softvérom v prílohe emailu,“ podčiarkla.

Dodala, že spoločnosť analyzuje možné kroky na ochranu dobrého mena a obrátila sa tiež na Národný bezpečnostný úrad, s ktorým situáciu konzultuje. Zákazníci ZSE majú možnosť overiť si úhradu svojich pohľadávok na zákazníckej linke 0850 111 555 alebo prostredníctvom online zákazníckej zóny na stránke www.zse.sk.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info