HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

AKTUALIZOVANÉ: V Taliansku vybuchla sopka na ostrove Stromboli, vyžiadala si zatiaľ jednu obeť (FOTO+VIDEO)

tasr

Najmenej jeden človek prišiel o život pri sérii mohutných výbuchov, ktoré v stredu otriasli vulkánom Stromboli na rovnomennom talianskom sopečnom ostrove ležiacom neďaleko Sicílie. Informovala o tom agentúra DPA.

Podľa Marca Giorgianniho, starostu obce Lipari ležiacej na susednom rovnomennom ostrove, prišiel o život turista, ktorý sa nachádzal v masíve sopky spoločne s ďalšou osobou. Tá údajne utrpela zranenia.

Kočner chcel pošpiniť prokurátora, nevyšlo mu to. Biely Mercedes patril nakoniec Zsuzsovej

Podľa správ talianskych médií prišiel o život 35-ročný muž zo Sicílie. Na túre ho sprevádzal spoločník z Brazílie, ktorého po erupciách našli dehydrovaného a v stave šoku. Obaja sa nachádzali v oblasti, kde je povolený výstup bez sprievodcu.

tasr

Okrem mohutných výbuchov začala sopka chrliť popol a kusy horniny a vyliala sa z nej láva, ktorá spôsobila menšie požiare. Na ich hasenie boli nasadené hasičské lietadlá.

Podľa správ talianskej agentúry ANSA približne 30 vystrašených turistov skočilo do mora. Tam hľadali útočisko aj obyvatelia blízkej dediny Ginostra, zatiaľ čo iní sa zabarikádovali vo svojich domoch. Na ostrov boli vyslané lode, ktoré odtiaľ evakuovali 70 ľudí, uvádza portál tg24.sky.it.

tasr

Na ostrove trvale žije zhruba 500 ľudí, počas letnej sezóny tam však prichádza mnoho návštevníkov.  Prístup na vrchol sopky je už dlhší čas zakázaný. Výstup je povolený len do nadmorskej výšky 400 metrov.

Stromboli je súčasťou Liparských ostrovov. Posledná veľká erupcia sopky vysokej 926 metrov bola zaznamenaná 13. apríla 2009. Na jej vrchole sú tri aktívne krátery. Na ostrove sa nachádzajú dve osady, v ktorých žije už len niekoľko stoviek ľudí.

VIEME MEDZI PRVÝMI: Billa musí zaplatiť miliónovú pokutu!

KISKA A SPOLUPRÁCA? Sadnime si, podpíšme to, vyzýva lídrov strán. Prišlo aj na „slušnosť“

SLOVENSKÍ EUROPOSLANCI: Pollák chce bojovať proti korupcii, Jurzyca má záujem o ekonomické veci

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info