fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Tím Gorila sa má zaoberať aj financovaním Smeru. Na muške sú Haščák aj Flašík

tasr

Vyšetrovací tím Gorila sa po novom nezaoberá len financovaním Dzurindovej SDKÚ, na muške má už aj financovanie vládneho Smeru.

Denník SME uverejnil článok, kde sa odvolávajú na zdroje z prostredia vyšetrovania, ktoré „SME potvrdili, že polícia sa zamerala na časti spisu Gorila, z ktorých vyplýva podozrenie, že aj strana expremiéra Roberta Fica mala nelegálne príjmy“. Trestné oznámenie zatiaľ nepadlo.

Šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica pre SME povedal, že sa zaoberajú „všetkými podozreniami z trestnej činnosti, ktoré boli zverejnené na internete v tzv. spise Gorila“.

Majetkové priznanie má Matovič prázdne, manželkine miliónové majetky chátrajú

Údajný rozhovor medzi Határom a Haščákom má byť teraz len jedným z bodov záujmu pre vyšetrovací tím. Na pozore by sa mal mať aj Fedor Flašík – vyšetrovací tím sa má zaoberať aj jeho údajným vyberaním peňazí načierno, ktoré sa tiež spomína v spise Gorila.

Vyšetrovací tím sa zaoberá aj financovaním strany Mikuláša Dzurindu – SDKÚ. TV JOJ v polovici mája informovala, že tím dostal výsledky právnej pomoci zo Švajčiarska. Bližšie informácie Kyselica neuviedol.

BUDÚ PROTESTY? Most rozhneval samosprávy, tie nevylučujú protesty pred parlamentom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info