HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kočner chcel pošpiniť prokurátora, nevyšlo mu to. Biely Mercedes patril nakoniec Zsuzsovej

FOTO: PLUS JEDEN DEŇ

Marián Kočner hovoril, že si od neho elitný prokurátor Ján Šanta vypýtal luxusné auto – biely mercedes – formou úplatku, ten však tvrdí niečo iné.

 „K údajnému ovplyvňovaniu obvineným môžem uviesť len to, že je to absolútny nezmysel. Ja osobne som sa to dozvedel v podstate len z médií,“ povedal pre Aktuality.sk. Na spomínanom aute mala jazdiť práve Kočnerova spoločníčka Alena Zsuzsová.

Kočnera znovu obvinili v kauze golfového areálu v Báči. Ide o kauzu, ktorú priniesol Ján Kuciak

Paradoxom je, že to bol práve Šanta, kto dal príkaz na Kočnerovu väzbu a podal na súd obžalobu. Tá sa netýka iba jeho, ale aj Pavla Ruska – ide o kauzu zmeniek televízie Markíza, kde im obom hrozí dlhoročný pobyt za mrežami.

Biely mercedes spomína vo svojej výpovedi bývalý novinár a Kočnerov spolupracovník Peter Tóth.

„Tóth tvrdí, že sa po Zsuzsovej zatknutí stretol s Kočnerovým spolupracovníkom Jozefom Dučákom starším, ktorý je tiež obvinený v kauze Technopol Servis. Rozprávali sa o Zsuzsovej a Dučák mu povedal, ako ho Kočner v lete 2018 prosil, aby zabezpečil špeciálny biely mercedes na lízing. Dučákovi vraj povedal, že ide o mercedes, ktorý si ako úplatok vypýtal prokurátor Šanta,“ píše Denník N.

NA PULZE DŇA: Kočner sa opäť snaží dostať z basy, chce vypovedať v kauze zmeniek

Biely mercedes stál pred domom Aleny Zsuzsovej aj počas policajnej akcie v septembri 2018, kedy bola zadržaná.

Prokurátor Šanta bol teda do celej veci zapletený len vďaka Kočnerovým kľučkám. „Kočner ich v tomto zavádzal, keď im tvrdil, že vraj niečo má ísť pre mňa, nejaký mercedes. V konečnom dôsledku samotný Tóth zistil, že ten mercedes, ktorý mali zháňať, sa objavil u Zsuzsovej,“ povedal prokurátor pre Aktuality.

MIMORIADNA SPRÁVA: Zsuzsová mala pre Kočnera získať intímne fotky Andreja Danka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info