HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

DANKO NESKLAMAL: Na Slovensku by „veľmi rád“ privítal zástupcov Tatárskej republiky

Facebook Andrej Danko

Predseda parlamentu Andrej Danko je presvedčený, že Slovensko potrebuje bližšie vzťahy s Ruskom, osobitne Tatárskou republikou, ktorá je jedným z najrozvinutejších regiónov Ruska.

Chcel by preto, aby na Slovensko recipročne prišiel prezident alebo ďalší zástupcovia tejto republiky. Predseda Národnej rady SR to povedal na stretnutí s tatárskym prezidentom Rustamom Minnichamovom.

Dankovi to nevyšlo s Lukašenkom, tak na oslavy SNP pozval političku zo sankčného zoznamu EÚ

„Budem veľmi rád, ak zástupca Tatarstanu, či pán prezident alebo zástupcovia parlamentu, navštívi Slovensko,“ povedal Danko. „Som presvedčený, že to je jediná cesta prehlbovania vzťahov Ruskej federácie a Slovenskej republiky,“ dodal predseda slovenského parlamentu.

Vzájomné vzťahy ruských a slovenských štátnych predstaviteľov by sa mali v nasledujúcich mesiacoch skutočne prehĺbiť. Predseda slovenského parlamentu už v utorok pozval na Slovensko delegáciu ruskej Rady federácie.

Podľa Danka však pozvanie neplatilo pre jej predsedníčku Valentinu Matvijenkovú, ktorá je na sankčných zoznamoch EÚ, ale všeobecne pre zástupcov hornej komory ruského parlamentu. Matvijenková v utorok sľúbila, že sa delegácia Rady federácie na oslavách Slovenského národného povstania zúčastní.

KISKA A SPOLUPRÁCA? Sadnime si, podpíšme to, vyzýva lídrov strán. Prišlo aj na „slušnosť“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info