HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

ALKOHOL ZA VOLANTOM: Autobus narazil do stromu a skončil v priekope, vodič mal 2,4 promile

Foto: KR PZ KE

Opakovaná dychová skúška mala u vodiča stúpajúcu tendenciu.

Vodič autobusu mal v dychu 2,4 promile alkoholu, narazil do stromu a následne zišiel do priekopy. Stalo sa tak medzi obcami Slanec a Slančík v okrese Košice-okolie. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová s tým, že cestujúci vo vozidle neboli. Vodič vo veku 57 rokov neutrpel zranenia, umiestnili ho do cely policajného zaistenia.

K udalosti došlo v stredu krátko po polnoci. „Vodič sa podľa doterajších zistení chcel na úseku cesty otočiť s autobusom istej prepravnej spoločnosti opačným smerom tak, že zacúval na poľnú cestu a pri vychádzaní naspäť na hlavnú cestu s autobusom narazil do stromu pri ceste, potom cúvol naspäť a pri opätovnom výjazde na hlavnú cestu zišiel prednou časťou autobusu do priekopy,“ uviedla hovorkyňa.

Foto: KR PZ KE

 

Ivanová dodala, že v dychu mal 1,15 miligramu na liter alkoholu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu. Polícia začala trestné stíhanie za trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Bližšie okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info