HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

V Česku našli v gauči peňažnú hotovosť vo výške 21 miliónov. Prsty v tom má cudzinec z východnej Európy

imgur

Neobvyklú sumu peňazí v hotovosti objavili kriminalisti v Brne pri zásahu u muža, ktorý je podozrivý z daňových podvodov. V rozkladacom gauči si 52-ročný cudzinec schovával české a americké bankovky v hodnote, ktorá presahuje dvadsaťjeden miliónov českých korún.

26. júna zasahovali asi štyri desiatky kriminalistov na piatich miestach v Českej republike. Od finančného úradu dostali policajti tip na muža, ktorý pochádza z východnej Európy. Objavili ho nakoniec vo Veľkom Meziříčí, kde sa vyskytoval pomerne často. Spolu s ním zadržali aj obrovské množstvo peňazí.

Komentár Romana Suchého: Harabin odhodil masku, ide do politického zápasu ako urazený slon v porceláne

„Pri domovej prehliadke sme zaistili tisícové, dvojtisícové a päťtisícové české bankovky v celkovej hodnote 21 miliónov a 374 tisíc korún. Taktiež osem tisíc amerických dolárov. Podľa mňa je to zatiaľ najväčšia hotovosť, ktorú na mieste policajti zaistili, „uviedol Vladimír Machala, vedúci brnenskej hospodárskej kriminálky.

Okrem Veľkého Meziříčí policajti operovali tiež v stredných Čechách, na Vysočine a v Brne. Cudzinec bol podozrivý z podvodov s DPH, na prípade kriminalisti pracovali zhruba tri roky. Cudzinec ukrýval peniaze v škatuliach od topánok v úložnom priestore gauča, na ktorom spával.

Tiež vytvoril niekoľko reťazcov firiem, v ktorých vystupoval ako konateľ a mal vybavenú plnú moc rozhodovať o jednotlivých článkoch reťazca. Cez ne si údajne podvodne fakturoval prácu a znižoval si tak základ dane.

Hasiči odstraňujú následky nepriaznivého počasia vo viacerých krajoch

„Mesačne na krátení dane získal dva milióny korún,“ vyčíslil Petr Sívek z brnianskej kriminálky.

Do firiem podľa neho bolo zapojených ďalších asi päť desiatok zamestnancov, ktorí pochádzali aj z východoeurópskych krajín, priebežne sa ale v zamestnaní striedali.

Cudzinec je teraz vo väzbe. Za krátenia dane, poplatkov a podobných povinných platieb mu hrozí až desať rokov za mrežami.

Beblavý minulý rok predbehol v oficiálnych zárobkoch Fica. Poznáme aj príjmy ďalších poslancov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info