HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Trump iba blufoval, Spojené štáty sa báli zaútočiť na Irán, tvrdí iránsky zákonodarca

EWN

Mojtaba Zonne, predseda národnej komisie pre bezpečnosť a zahraničnú politiku iránskeho parlamentu, vyvrátil nedávne tvrdenie amerického prezidenta, že zabránil vojenskému úderu na Irán len 10 minút pred spustením útoku.

Mojtaba Zonne v rozhovore pre arabskú televíznu stanicu Al-Alam označil vyhlásenie Donalda Trumpa ako nepravdivé. Zonne povedal, že tvrdenie Trumpa, ako zastavil odvetný vojenský úder na Irán len 10 minút pred začiatkom útoku, bol „politickým blufom“.

Povedal, že „keby Američania vedeli, že ich útok bude úspešný, tak by ho nezrušili a určite by sa to stalo.“ Dodal, že poradcovia amerického prezidenta videli potencionálne zlyhanie útoku.

POZOR VAROVANIE: Toto mäso z Kauflandu nejedzte, môžu v ňom byť plasty

Vyšší iránsky zákonodarca dodal, že iránska moc vytvorila odstrašujúci účinok. Uviedol, že všetkých 36 amerických vojenských základní v regióne je pod iránskym dohľadom. Zonne vidí Trumpa predovšetkým ako obchodníka, ktorý sa stará len o peniaze a nie je to muž vojny.

Zonne pokračoval v opise iránskej moci – označil ju za ničivú a zdôraznil, že „ak nás USA napadnú, zostane Izrael Izraelom len pol hodiny.“

HORÚČAVY: Záchranári v pondelok pomáhali stovke pacientov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info