HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Maďarské fórum a SMK rokujú o spolupráci, odmietajú Smer, SNS aj ĽSNS

tasr

Dve mimoparlamentné strany, Maďarské fórum (MF) a Strana maďarskej komunity (SMK), rokujú o spolupráci. V utorok sa zhodli na tom, že vylučujú spoluprácu so stranami Smer-SD, SNS a ĽSNS.

TASR o tom informoval predseda MF Zsolt Simon. Rokovania medzi SMK a MF budú pokračovať 15. júla. Strany sa tiež zhodli na tom, že maďarská komunita na Slovensku nemôže zostať bez parlamentného zastúpenia.

SMK na stretnutí predstavila svoj návrh na vytvorenie volebnej strany. Maďarské fórum má o ňom podľa Simona rokovať v rámci svojich štruktúr.

Beblavý minulý rok predbehol v oficiálnych zárobkoch Fica. Poznáme aj príjmy ďalších poslancov

Rokovanie sa podľa predsedu MF viedlo v duchu otvorenosti a úprimnosti s cieľom nájsť riešenie pre voličov. „Zúčastnené strany prejavili ochotu spolupracovať v záujme docielenia toho, aby voliči maďarskej národnosti a maďarsky cítiaci voliči mali zastúpenie v parlamente po voľbách v roku 2020,“ uviedol Simon.

Za SMK sa na rokovaní zúčastnil predseda strany József Menyhárt a podpredseda strany Iván Farkas. Za stranu Magyar Fórum – Maďarské fórum boli okrem Simona prítomní podpredsedovia strany Alžbeta Janitsová a Zsolt Gál.

S SMK a MF má rokovať aj parlamentný Most-Híd. Avizoval, že diskutovať chce najmä s mimoparlamentnými stranami a združeniami. Tým stranám, s ktorými sa dokáže dohodnúť, ponúka Most-Híd miesta na svojej kandidačnej listine.

Podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára strana zatiaľ rokovala o možnostiach spolupráce pred budúcoročnými parlamentnými voľbami s Rómskou iniciatívou Slovenska a MKDA-MKDSZ.

Trump iba blufoval, Spojené štáty sa báli zaútočiť na Irán, tvrdí iránsky zákonodarca

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info