HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

DANKO V RUSKU: Jeho podnikateľská misia pokračuje v tatárskej Kazani

Facebook Andrej Danko

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa v utorok s delegáciou a zástupcami podnikateľov presunul z Moskvy do Tatárskej republiky.

Tu by sa mal okrem stretnutia s predsedom Štátnej rady Tatarstanu Faridom Muchametšinom a s prezidentom Rustamom Minnichanovom zúčastniť na otvorení spoločného tatársko-slovenského podnikateľského fóra. V stredu sa Danko vráti na ukončenie medzinárodného fóra Rozvoj parlamentarizmu do Moskvy.

MIMORIADNA SPRÁVA: Zsuzsová mala pre Kočnera získať intímne fotky Andreja Danka

Podľa Danka sa v Tatárskej republike budú podpisovať bilaterálne dohody, konkrétne firmy a náplň týchto dokumentov však špecifikovať nechcel. „Súčasne to využijeme na to, že keď máme so sebou delegáciu podnikateľov, aby spoznali lokálne podmienky,“ povedal.

Etablovať sa na ruskom trhu a využívať výhody ruskej štátnej pomoci, je podľa Danka pre slovenské podniky zložité. Jedným zo spôsobov, ako sa to dá, je zakladanie spoločných podnikov.

„Dnes môžu podnikatelia v Moskve či Tatarstane vidieť to, čo vidia bežne Francúzi či Nemci, ale najmä Američania,“ vysvetlil Danko jeden z dôvodov podnikateľskej misie v regióne.

Tatarstan je jedna z najrozvinutejších republík Ruska, ktorá leží na križovatke najdôležitejších diaľnic. Produkcia regiónu je zameraná najmä na petrochemický priemysel, ale napríklad aj strojárske výrobky. Podľa Danka vybrali región ako príklad, ktorý ukáže podnikateľom cestu na ruské regionálne trhy.

Fico označil Druckera za liberálneho kavierenského politika. Špekulácie o Pellegrinim a exministrovi sa stupňujú

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info