HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

HORÚČAVY: Počas víkendu skolabovalo až 155 ľudí

ilustračné foto, tasr

Cez víkend skolabovalo z tepla spolu 155 pacientov, v sobotu 79 a v nedeľu 76. Najviac, až 30 kolapsov, bolo v Prešovskom kraji. Najmenej pacientov malo zdravotné ťažkosti v dôsledku horúčav v Nitrianskom a v Trenčianskom kraji, išlo zhodne po 13 pacientov. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Záchranári opakujú, aby ľudia dbali na prevenciu. V čase od 11.00 do 15.00 h sa treba zdržiavať v interiéri a dodržiavať dostatočný pitný režim. „Vysoké teploty predstavujú záťaž pre každý organizmus, najohrozenejšie sú však deti, seniori a chronickí pacienti. Ak sa už nevyhneme pobytu vonku, netreba zabudnúť na vhodnú pokrývku hlavy a ľahký odev,“ povedala Krčová.

DIVOKÝ PONDELOK: SHMÚ upozorňuje na vysoké teploty aj búrky! Týkajú sa aj vás?

Tekutiny treba podľa nej dopĺňať priebežne, počas celého dňa a nečakať na pocit smädu. „Ideálne je piť čistú vodu, minerálne vody, zriedené ovocné a zeleninové stavy. Kávu s mierou, alkoholu je vhodné vyhnúť sa úplne, pretože rozširuje cievy,“ pripomína hovorkyňa OSZZS.

Pri zdravotných ťažkostiach v dôsledku prehriatia pacienta treba ochladzovať a podávať mu tekutiny po malých dúškoch. Ak sa zdravotný stav zhorší, treba kontaktovať tiesňovú linku 155, kde operátor poradí, ako ďalej postupovať.

MIMORIADNA SPRÁVA: Zsuzsová mala pre Kočnera získať intímne fotky Andreja Danka

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info