HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

15 mŕtvych z toho 4 deti. Oporný múr sa zrútil priamo na spiace rodiny

Rescue eskort
Záchranári odnášajú mŕtve telo po katastrofe v Pune, India, 29. júna © Reuters

V Indickom meste Puna sa dnes ráno zrútil múr, ktorý zabil 15 ľudí z čoho boli až štyri deti. Ochranný múr spadol na skupinu chatrčí v ktorých v tom čase ešte spali ľudia. Múr so sebou stiahol aj niekoľko zaparkovaných áut. Informoval o tom indický televízny kanál NDTV.

Katastrofa sa odohrala v oblasti Kondhwy v Pune po najťažšom období dažďov za uplynulých deväť rokov. Časť múru sa zrútila a s uvoľnenou zemninou a niekoľkými autami zasypala niekoľko domov časti pod ním.Pôda sa zosunula vplyvom rozmočenia a múr následne neudržal tiahu mokrej zeminy.

Puna rescue
Záchranári hľadajú preživších medzi troskami zrútenej steny obytného komplexu v Pune, India, 29. júna © Reuters

Národný špeciálny tím na riešenie následkov katastrôf (NDRF) a hasičské zbory prehľadali oblasť, kde uviazli pod troskami miestni obyvatelia. Tri zranené osoby boli odvezené do nemocnice. 

Policajný šéf v Pune, Dr. K Venkatesham povedal novinárom, že prebieha vyšetrovanie určenia príčiny tragédie. “Po vyšetrovaní budú prijaté proti zodpovedným osobám patričné opatrenia,” povedal K. „Skontrolujeme, či boli prijaté správne povolenia a či boli dodržané bezpečnostné opatrenia.“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info