HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

TIP NA VÍKEND: Folklórne slávnosti v obci Podhorie osvieži mužská spevácka skupina Kúcané z Kútú

Obec Podhorie

Programom Privítanka spevom i tancom otvoria v piatok večer Podhorčania a folklórny súbor Hron zo Žiaru nad Hronom tradičné Folklórne slávnosti, ktoré v obci Podhorie (okres Banská Štiavnica) organizujú od roku 1976.

„O 19.30 h sa môžu návštevníci tešiť na prvého veľkého hosťa slávností – FS Technik Slovenskej technickej univerzity z Bratislavy. Predvedie sa s umeleckým programom s názvom My technikári, ktorý bol pripravený pri príležitosti 65. výročia tohto súboru,“ informovala o tom starostka Dana Lóžiová.

Rodiny s deťmi pozývajú organizátori slávností na sobotný dopoludňajší program, keď budú pre deti pripravené školička tanca, súťaže, kreatívne dielne či ukážky remesiel.

DANKO SPÔSOBIL MEDZINÁRODNÚ BLAMÁŽ: Lukašenko je z jeho pozvania „rozhorčený“

Dopoludnia sa v programovom pásme Kolo, kolo, koliesko predstaví Detský folklórny súbor Podhorčanček a Tekovanček. Taktiež sa prídu predviesť deti z Materskej školy v Podhorí, deti z MŠ svätého Františka Assiského v Banskej Štiavnici, deti zo speváckej prehliadky Slávik vo Svätom Antone a deti z detského folklórneho súboru z Vyhní.

„Počas celých slávností bude v priestoroch amfiteátra miesto so zachovanými kultúrnymi pokladmi, k nahliadnutiu bude i bohatstvo miestneho bábkarského súboru v podobe tradičných bábok,“ priblížila Lóžiová.

Chcete vedieť niečo viac o Slovenskej informačnej službe? Prečítajte si novú Správu o jej činnosti za rok 2018

V sobotu o 15.00 h sa zaplní miestny amfiteáter súbormi z okolia i väčšej diaľky. Pásmo s názvom Od vrkoča po šatku, od koníka po klobúk odprezentujú FS Podhorčan, spevácka skupina Baďančanka a FS Hron. „Zaujímavým osviežením týchto slávností bude mužská spevácka skupina Kúcané z Kútú, ktorá sa prebojovala až do finále súťaže Zem spieva,“ podotkla starostka.

Obdivovatelia krojov by si nemali nechať ujsť v sobotu o 17.00 h program Krása vekom zdobená, venovaný nevestám a svadobným zvykom z ďaleka i z blízka. O 18.30 h zavŕšia slávnosti temperamentní Podpoľanci z Detvy s programom Podpoľanci v tanci. Po nich zahrá návštevníkom do tanca ľudová hudba a neskôr DJ Vlado.

Folklórne slávnosti z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.

SALVINI PRITVRDIL: Pohrozil výstavbou protimigračnej bariéry na slovinských hraniciach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info