HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR SLOVENSKO

TIP NA LETO: Ľadový expres bude opäť voziť turistov do Slovenského raja

tasr

Košice a Dobšinskú ľadovú jaskyňu v Slovenskom raji bude cez letné prázdniny počas sobôt opäť spájať špeciálny turistický vlak. Tzv. Ľadový expres začne svoju prvú jazdu v sobotu 29. júna. Zachádzať bude až po Červenú Skalu, novinkou je aj nadväzujúca autobusová kyvadlová doprava smerom na Hrabušice.

Mimoriadny spoj zriadila organizácia Košice Región Turizmus (KRT) v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko. Premávať bude do 31. augusta na trase Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a späť. Vlani toto priame spojenie Košíc s južnou časťou Slovenského raja podľa krajskej organizácie cestovného ruchu malo veľký úspech a inšpirovalo aj ďalšie slovenské regióny k zavedeniu podobných produktov.

KRIMI: Nové informácie v prípade vraždy Jána Kuciaka – polícia mala zaistiť rukavice vraha

Ľadový expres časovo nadväzuje na Gemerský expres, ktorý premával počas mája a júna z Košíc do oblasti Gemera. „Cieľom týchto mimoriadnych vlakových spojení je posilnenie domáceho cestovného ruchu a zjednodušenie dostupnosti turisticky zaujímavých miest verejnou dopravou,“ informoval KRT. V prípade Ľadového expresu ide o menej exponovanú južnú časť Národného parku Slovenský raj a lokality ako Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, Palcmanská Maša, Havrania skala či Ranč pod Ostrou skalou.

„Ľadový expres bol bestsellerom minulého leta, celkovo prepravil 2600 cestujúcich. Podobný úspech mal aj Gemerský expres. V tomto roku chceme začať vyhodnocovať naše doterajšie aktivity, aby sme vedeli vo väčšej miere spolupracovať s aktérmi v cestovnom ruchu a zvyšovať kvalitu ponúkaných služieb,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Informácie o Ľadovom exprese, ako aj inšpirácie na turistiku v cieľovej lokalite nájdu záujemcovia na webstránke vylety.kosiceregion.com.

VAROVANIE: Celý deň nás čakajú horúčavy, niekde sa teplota vyšplhá až na 34 stupňov!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info