HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Kongres schválil 4,6 miliardy dolárov na boj s migračnou krízou

businessinsider.com

Kongres Spojených štátov schválil vo štvrtok núdzový balík opatrení vo výške 4,6 miliardy s cieľom zmierniť narastajúcu migračnú krízu na južnej hranici USA. Informovali o tom agentúry AFP, AP a spravodajská stanica CNN.

Demokratmi kontrolovaná Snemovňa reprezentantov vo štvrtok podporila opatrenie s cieľom zlepšiť často tvrdé podmienky v preplnených zariadeniach pre migrantov z krajín Latinskej Ameriky, ktorí chcú požiadať o azyl v Spojených štátoch.

Opatrenie, ktoré ešte predtým navrhol a schválil republikánmi kontrolovaný Senát, bolo v Snemovni reprezentantov prijaté pomerom hlasov 305:102. Výsledok hlasovania je podľa agentúry AP porážkou presvedčených liberálov, tzv. progresívcov  proti ktorým sa spojili republikáni s umiernenými demokratmi.

VAROVANIE: Celý deň nás čakajú horúčavy, niekde sa teplota vyšplhá až na 34 stupňov!

Progresívci v danej situácii podľa CNN tvrdia, že nemôžu veriť administratíve amerického prezidenta Donalda Trumpa, že pridelené financie neinvestuje do prostriedkov na presadzovanie tvrdých protiimigračných opatrení.

„Nikto v tejto sále neverí prezidentovi. Nikto. A preto sa musíme postarať o to, že tieto peniaze budú použité v prospech detí,“ vyhlásila v tejto súvislosti demokratická politička Pramila Jayapalová. Trump už avizoval, že prijaté opatrenie podpíše.

SALVINI PRITVRDIL: Pohrozil výstavbou protimigračnej bariéry na slovinských hraniciach

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info